Ako identifikovať kvalitné web stránky pre spätné odkazy?

_

Na svete existuje viac ako 250 miliónov aktívnych webových stránok a ešte viac ako 300 miliónov registrovaných domén a všetky tieto webové stránky a domény sú odlišné.

Čím viac a viac relevantných spätných odkazov z týchto web stránok budete mať, tým lepšia bude vaša pozícia vo vyhľadávačoch.

Počet a kvalita spätných odkazov na webstránku nie je dôležitá len pre spoločnosť Google ale taktiež aj pre iné vyhľadávače.

Obsah článkov ktoré vytvoríte by mal byť orientovaný na publikum

Pravidlo je vytvárať kvalitný obsah pre svojich návštevníkov a nie pre vyhľadávacie nástroje. Inými slovami, vytvorte obsah pre čitateľov a optimalizujte ho až potom aj pre vyhľadávače ako je Google.

Väčšina ľudí bohužiaľ vytvára obsah len tak, aby niečo zverejnili na svojich webových stránkach. Pokiaľ ide o vytváranie kvalitného obsahu pri písaní je na kvalitu zameraná iba veľmi malá časť ľudí.

Keď plánujete písať na nejakú tému, mali by ste predtým vykonať podrobný prieskum tejto témy. Potom skontrolujte najlepšie sa zobrazujúce stránky, ktoré sa zobrazujú pri vyhľadávaní vášho cieleného kľúčového slova.

Identifikujte vždy len relevantné, hodnotné a dôveryhodné stránky podľa odkazov.

Rady pre spätné odkazy

_

Webstránka s ktorou linkujete by mala byť k vašej webstránke relevantná. Stránka z ktorej vytvárate spätný odkaz musí mať podobnosť s adresou URL kde odkaz smeruje. Nie je potrebné aby aj anchor text obsahoval vaše kľúčové slová.

 • Hodnota pre používateľov
  Stránka, na ktorú chcete odkazovať, musí byť pre návštevníkov relevantná a hodnotná. Zároveň by nemal byť návštevník webstránky nijakou formou zavádzaný a nesmie sa žiadnym spôsobom ani spamovať.
 • Dôvera a autorita v SEO
  Pri vytváraní spätných odkazov vždy skontrolujte úroveň dôveryhodnosti a úroveň relevantnosti webu z ktorého chcete vytvoriť spätný odkaz. Web z ktorého chcete vytvoriť spätný odkaz by tiež nemal mať vysoké skóre spamu.
 • SEO nástroje a metriky
  Niektoré online platené ale aj bezplatné SEO nástroje vám môžu uľahčiť tvorbu spätných odkazov. Môžete napríklad zvážiť použitie Majestic trust flow v pomere k citation flow, Ahrefs DR metriky a podobne.
 • Preskúmajte si všetky stránky
  Dôkladne preskúmajte všetky stránky, z ktorých chcete získať spätný odkaz, pretože nie všetky webové stránky pracujú s odkazmi napríklad do follow. Niektoré webové stránky môžu pri odkazovaní na ne dokonca aj znížiť hodnotenie vašich stránok vo výsledkoch vyhľadávacieho nástroja.

 • Snažte sa byť pri tvorbe spätných odkazov kreatívny
  Predtým ako sa pokúsite vytvoriť spätné odkazy z nejakej webstránky snažte sa spoznať s majiteľom webstránky. Napíšte e-mail a začnite konverzáciu o možných partnerských príležitostiach. Ak máte kreatívny spôsob, ako osloviť ľudí, ktorí vás zaujímajú, môžete získať odkazy pomerne ľahko. Nikdy nezabúdajte sledovať komentáre, ktoré ľudia občas píšu na vaše webové stránky.

 • Monitorujte vaše už existujúce spätné odkazy
  Získanie odkazu zo skvelej webovej stránky je skutočne veľkým úspechom, ale musíte si svoj odkaz aj pravidelne monitorovať. Niektoré webové stránky vykonávajú rôzne zmeny na svojich webových stránkach a pri týchto zmenách sa odkaz na vašu webovú stránku môže narušiť. Ako tvorca odkazov musíte sledovať aj odkazy, ktoré ste už získali. Ak z nejakého dôvodu boli vaše odkazy z webovej stránky alebo príspevku odstránené, môžete sa obrátiť na správcu tej webovej stránky.

Kde začať pri vytváraní spätných odkazov?

_

Neviete, ako vykonať správne spätné odkazy alebo nemáte čas na na ich vytváranie? To nie je problém. Ak chcete získať naozaj kvalitné spätné odkazy, tak aby ste zlepšili svoje pozície vo vyhľadávačoch, môžete kontaktovať SEO služby vytvárania spätných odkazov link building. Učte sa ako vám užitočné metódy vytvárania spätného odkazu môžu pomôcť vylepšiť pozície vašej webstránky vo vyhľadávačoch.

Ak ste firma, ktorá zaostáva v súboji so súpermi na stránkach s výsledkami vyhľadávacieho nástroja, musíte vyskúšať tieto metódy vytvárania spätných odkazov, ktoré sú uvedené vyššie. Nakoniec je dôležité povedať, že vytváranie odkazov môže pozície vašich webstránok vylepšiť ale pri nesprávnom prevedení aj poškodiť.

Uistite sa, že nemáte odkaz na spamovú webovú stránku, pretože by to mohlo poškodiť vaše hodnotenie SEO. Predtým, než sa rozhodnete získať jeden alebo viac odkazov z webových stránok, skontrolujte skóre spamu tejto webovej stránky. Čím nižšie je skóre spamu, tým lepšie.