Koncept zobrazenia informácií požadovanej od web stránky inštitúcie

Napriek rozhodujúcemu významu webovej stránky v dnešnom svete príliš veľa obcí stále nemá online prezentáciu. Ak sa pozrieme na oficiálne štatistiky Slovenskej Republiky, tak zistíme nasledovné:

  • 130 obcí na Slovensku vôbec nemá internetovú stránku
  • Ďalších 105 obcí má iba neoficiálnu/fanúšikovskú internetovú stránku
  • Ďalších 780 obcí má natoľko zastaralú internetovú prezentáciu, že na moderných zariadeniach, ako sú mobilné telefóny, či tablety, je táto stránka prakticky nezobraziteľná.

V roku 2023, keď drvivá väčšina ľudí vyhľadáva informácie na internete, je zarážajúce, že stovky a stovky obcí stále fungujú bez webových stránok, alebo sú takmer nepoužiteľné. Webové stránky už nie sú “štýlový doplnok”, ale v dnešnej spoločnosti sú nevyhnutnosťou každého verejne dostupného subjektu. Ak nie ste na internete viditeľní, akoby ste neexistovali.

Tým, že obce nemajú webové stránky, prichádzajú o veľa príležitostí. Tu je päť najdôležitejších dôvodov, prečo si čo najskôr zaobstarať obecnú webovú stránku – inak riskujete, že budete ešte viac zaostávať v poskytovaní služieb svojim obyvateľom a v marketingu svojej obce vo svete.

  1. Webová stránka je Vaším online obecným úradom

Predstavme si situáciu, kedy sa človek z obce odsťahoval, a na druhej strane republiky potrebuje nájsť aktuálne informácie o dianí v obci. Čo je pravdepodobnejšie?

Za A) Nasadne do auta a pôjde si prečítať obecnú nástenku

Za B) Otvorí si webovú stránku obce a v priebehu niekoľkých sekúnd si nájde všetky potrebné informácie.

Predstavte si svoju webovú stránku ako svoj obecný úrad prístupný odkiaľkoľvek. Privítajte turistov. Nechajte ich zorientovať sa vo Vašich službách a aktuálnych udalostiach. Pomôžte im nájsť informácie, ktoré potrebujú. Webová stránka ponúka obyvateľom a návštevníkom komplexnú predstavu o Vašej obci. Digitálne privítanie je dnes rovnako dôležité – a možno dôležitejšie ako osobné privítanie.

  1. Webová stránka ponúka transparentnejšiu verejnú správu

Je ťažké a nepohodlné byť informovaný o činnosti obce, keď sa obyvatelia musia osobne dostaviť na zasadnutia alebo na úrad, aby sa dostali k termínom zasadnutí, programom a zápisniciam. Umiestnenie týchto materiálov na internete vytvára transparentnejšiu samosprávu tým, že informácie sú ľahko dostupné.

Digitalizácia obce tiež zvyšuje angažovanosť obyvateľov, pretože je pravdepodobnejšie, že ľudia budú informovaní a budú komunikovať s vedením obce.

  1. Webová stránka podporuje podniky vo Vašej obci

Vráťme sa k štatistikám v úvodnom odseku. Predstavte si, že ste majiteľom firmy, ktorá sa rozširuje alebo sa chce presťahovať. Pozeráte sa na 10 obcí v určitej oblasti štátu vrátane vašej obce. Šesť z nich má webové stránky, na ktorých je podrobne uvedené, ako pomáhajú podnikom, akú majú občiansku vybavenosť, a prečo je ich obec skvelým miestom pre život. Štyri obce, vrátane Vašej, nemajú žiadnu webovú stránku.

Absencia vašej webovej stránky vypovedá o mnohom. Je logické vyvodiť záver, že šesť miest s webovou stránkou má lepšie podnikateľské prostredie ako štyri mestá bez nej. Prečo? Ak nekomunikujete, ľudia si vytvárajú vlastné domnienky…

“V tom meste sa pravdepodobne nič nedeje.”

“V tom meste sa zrejme nikto nemá čím pochváliť!”

“Možno sú uzavretí, nepriateľskí voči turistom a chcú si udržať podniky mimo mesta.”

Webová stránka vám umožňuje vyvrátiť tieto nesprávne predpoklady. Môžete osloviť potenciálnych podnikateľov, keď skúmajú nové lokality, a zdôrazniť, čo robí vaše mesto skvelým miestom na umiestnenie pobočky ich firmy.

  1. Webová stránka zjednodušuje prístup k službám

Mnohí ľudia sú zvyknutí platiť účty, využívať služby a komunikovať s organizáciami online. Naša spoločnosť už tiež nie je taká organizovaná, ako tomu bolo v minulosti. Ľudia pracujú vo viacerých zamestnaniach v rozličnom čase, sú v neustálom zhone, veľa cestujú atď. Pokiaľ si môžu odpustiť aspoň zbytočnú návštevu úradu, je to pre nich perfektná správa. Ak zavediete online platby, formuláre a služby, urobíte pre obyvateľov Vašej obce veľkú láskavosť – vaše služby budú dostupnejšie a pohodlnejšie.

  1. Webová stránka podporuje cestovný ruch a láka nových obyvateľov

Vaša webová stránka vám dáva príležitosť pochváliť sa. Aké atrakcie existujú vo Vašej obci? Aké podujatia a festivaly sa u Vás konajú? Aké sú tu prírodné zaujímavosti? Kde sa dá vo Vašej obci dobre najesť? Mnohí ľudia si svoje výlety plánujú s pomocou najrôznejších webových stránok. Najlepšie informácie o vybavenosti obce im pritom dá práve tá oficiálna.

Aj keď si myslíte, že nie je čo propagovať, boli by ste prekvapení, aké poklady sa vo vašej obci nachádzajú. Spíšte obľúbené miesta, opýtajte sa obyvateľov, čo sa im na vašej obci najviac páči, a umiestnite tieto zaujímavosti a referencie na svoju webovú stránku.

Bez webovej stránky prichádzate o možnosť upozorniť svet na to, prečo je vaše mesto výnimočné. Existujú riešenia webových stránok, ktoré sú mimoriadne cenovo výhodné a umožňujú prispôsobiť dizajn a ich pravidelná správa je otázkou jednoduchého zaškolenia. Odpovedzte si preto na jednoduchú otázku: Ako je možné, že takúto webovú stránku ešte nevlastníte?

Údržba webovej stránky

Technik aktualizujúci software

Údržba webovej stránky je pravidelná kontrola problémov a chýb na webovej stránke a postaranie sa o to, aby ostala aktualizovaná a relevantná. Túto činnosť je potrebné vykonávať dôsledne, aby ste udržali svoju webovú lokalitu na popredných priečkach návštevnosti, podporili jej ďalší rast, poskytli pozitívny používateľský zážitok a posilnili SEO a pozície vo vyhľadávači Google.

Udržiavanie dobre udržiavanej a atraktívnej webovej stránky je dôležité práve pre obce a mestá, aby si získali turistov, podnikateľov či obyvateľov.

Údržba webových stránok sa však môže ľahko stať jednou z činností, na ktoré sa zabudne, a to najmä v prípade, že máte novú webovú stránku. Avšak tak ako sa vám môže rozpadnúť zdravie, ak príliš dlho nechodíte na pravidelné prehliadky, môže sa rozpadnúť aj zdravie vašej webovej stránky.

Ako teda môžeme vidieť, pravidelná a dôsledná údržba Vášho webového sídla je skutočne dôležitá a rozhodne nie je dobré ju podceniť. Či už kvôli hackerom, alebo kvôli návštevníkom.

V našej firme Vám ponúkame okrem výroby dokonalých webových stránok aj spoľahlivé a cenovo dostupné balíky ich údržby. Ponúkame SEO, zabezpečenie a aktualizácie, zálohovanie, podporu a Váš pokoj na duši, keď sa nebudete musieť o nič starať.

Úprimne si položte otázku, či udržiavate svoje webové stránky v dobrom stave, a zvážte, či sa na nás obrátiť. Ak by ste každý deň najazdili kilometre s autom bez pravidelných prehliadok a opráv, neočakávali by ste, že vám bude fungovať dlhodobo, však? Vaša webová stránka je na tom rovnako. Ale nebojte sa. My sme tu práve pre Vás, a Vašu webovú stránku udržíme dlhodobo na vrchole.

Novú web stránku si možete objednať tu:

Telefónne čísla:  0940 562 561 , 0944 877 876.

Email: info@developmentltd.sk

Komentáre sú vypnuté